پلی استایرن (Ps)

پلی استایرن از پلیمریزاسیون توده ای یا سوسپانسیونی مونومر استایرن تولید می گردد.

خواص مهندسی

این ماده بدلیل داشتن ساختار آمورف، از شفافیت نسبتا بالایی برخوردار است. در دمای معمولی پلیمری سخت بوده و دارای دمای انتقال شیشه ای (Tg )حدود C° ۱۰۰ می باشد. بدلیل ساختار آمورف دارای نقطه ذوب تیزی است و از درخشندگی خاصی برخوردار است. به راحتی تحت انواع روش های مختلف، شکل دهی می گردد و قطعات بدست آمده از ضعف شکنندگی و ایجاد ترک برخوردارند. این ماده عاری از بو و طعم است و از خواص دیگر آن می توان به جذب رطوبت کم، خواص عایق الکتریکی نسبتا مناسب، رنگ پذیری، مقاومت خوب در برابر

اسید، باز و نمک و رسانندگی گرمایی پایین اشاره نمود. دانسیته g/cm31/05 و قیمت پایین این ماده باعث شده است که پلی استایرن در مصارف با هزینه پایین جایگاه خاصی پیدا کند. البته ذکر این نکته نیز لازم است که مدول مکانیکی و مقاومت کششی پلی استایرن در مقایسه با دیگر پلیمرهای مهندسی پایین می باشد.

کاربردها

بدنه خود کارهای شفاف، بسته بندی طلقی، ظروف شفاف یکبار مصرف، بدنه لوازم خانگی، درب قوطی ها و بطری ها، دیوار پوش های پلاستیکی کاشی مانند، بدنه تلویزیون، سینی های اسلاید پروژکتورها، اسباب بازیها، یونولیت (پلی استایرن منبسط شده)، قسمت داخلی یخچال، عدسیها، بسته بندی پاکت سیگار و موی برس.

بطور کلی با مراجعه به جدول تناوبی ترمو پلاستیکها مشخص خواهد شد که پلیمرهای مهندسی عموما به دلیل ساختار مولکولی، نیروهای بین ملکولی و جرم ملکولی مناسب از خواصکششی مطلوبتری برخوردارند.

محدودیت کاربرد

ماده پلی استایرن بدلیل مقاومت حرارتی پایین، مدول مکانیکی پایین، شکنندگی، پایین بودن مقاومت جوی و UV، قابلیت اشتعال بالا و مقاومت اندک در برابر حلالهای هیدروکربنی به عنوان یک ماده مهندسی تلقی نمی گردد و بخصوص در صنعت خودرو هیچ جایگاهی برای این ماده نمی توانیم ببینیم.

روش های شناخت

حلال های استون، بنزن، متیلن دی کلراید، هگزان و بسیاری از دیگر حلال های هیدروکربنی روی پلی استایرن اثر می گذارند. به هنگام سوختن می چکد، خود اطفایی ندارد، دود سیاه ایجاد می کند و رنگ شعله آن زرد می باشد. بهترین شاخص ساده برای شناسایی پلی استایرن، بوی خودکار (بیک) به هنگام سوختن می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی برای این وبسایت محفوظ می باشد.