پلی استال (POM)

نام واقعی این ماده اکسی متیلن می باشد که از پلیمریزاسیون فرم آلدئید شکل می گیرد .

فرمول عمومی آن به صورت (CH2O)nمی باشد. اصطلاح استال به گروههای تکرار شونده اکسیژنی بر می گردد.

خواص مهندسی

پلی استال ها موادی با استحکام بالا، مقاومت حرارتی متوسط، مقاومت سایشی بالا، مقاومت خزشی و خستگیبالا و مقاومت شیمیایی خوب می باشند. این خواص، ماده را قادر می سازد که به عنوان یک پلاستیک مهندسی جایگزین فلزات در چرخ دنده ها در صنایع حرکتی و الکترونیکی کاربرد پیدا کنند. ماده ای است سخت، صلب و دارای مقاومت کششی و پایداری ابعادی بالا که عمده کابردهای آن در قطعات مهندسی می باشد و در بسیاری موارد مشابه پلی آمید است . مقاومت شیمیایی در مقابل اکثر مواد شیمیایی و حلالها را داراست ولیکن اسیدهای قوی معدنی به این مادهیورش می برند. مقاومت پلی استال در مقابل مواد سوختی این پلیمر را به یک ماده اساسی در ساخت گیج سوخت تبدیل نموده است . پلی استال دارای دانسیته ۱/۱تا۲ g/cm3، شرینکیج ۱/۸تا۲%و نقطه ذوب ۱۶۵ تا ۱۷۵ درجه سانتی گراد می باشد.

کاربردها

چرخ دنده ها، نوار کاست و ویدئو، پره پمپ، نوار نقاله، قید و بست لوله کشی، سردوش، گیج شناور بنزین، اهرم تنظیم کننده قفل جعبه داشبورد، دستگیره درب جعبه داشبورد، لولای جعبه داشبورد، شبکه توری بلند گو،دکمه کمربند ایمنی، اجزای ساختاری در سیستم تعلیق خودرو، بوش ها.

محدودیت های کاربرد

به هنگام فرآیند نمودن این ماده گاز سمی و بد بوی فرم آلدئید متصاعد می گردد. بدلیل وجود پیوندهای کربن اکسیژن مقاومت به UV مناسبی ندارد و لازم است در کاربردهای تحت نور آفتاب، پوشش داده شود.

مادهای سنگین و نسبتا گران قیمت است. خود اطفائی نداشته و سرعت اشتعال آن به هنگام آتش سوزی بالاست. تولید فیلم شفاف از این ماده میسر نیست و در ظروف غذا نبایستی از این ماده استفاده شود.

روش های شناسایی

گرانول این ماده سفید رنگ، مات و سخت بوده و سطح آن تقریبا روغنی است . توسط اسید سولفوریک غلیظ، دی متیل فرم آمید و بنزیل الکل حل می گردد. به هنگام سوختن قطراتش می چکد، با سرعت بالائی میسوزد و شعله اش براحتی خاموش نمی گردد، دودی ایجاد نمی کند، رنگ شعله آن آبی می باشد و بوی تند و زنندهای داشته که سبب سوزش غشاهای مخاطی چشم و گلو می شود . بهترین شاخص جهت شناسائی پلی استال، رنگ شعله کاملا آبی می باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی برای این وبسایت محفوظ می باشد.