ماشین کاری پلیمرهای مهندسی

 

حقیقت اینکه پلاستیک ها نرمتر از فولاد هستند، بدین معنی نیست که برش کاری، سوراخکاری و ماشین کاری آسان تری دارند.

بزرگترین مشکل، اتلاف گرمایی اندوخته شده توسط اصطکاک ابزار است، پلاستیک ها هادی حرارتی ضعیفی هستند، بنابراین حرارت اندوخته شده در هنگام ماشین کاری سبب فشارهای داخلی در مواد نیم ساخته و شاید شکست و از بین رفتن قسمتی از ویژگی های مکانیکی آنها شود بنابراین وجود مناطق گرمای تولید شده توسط ماشین کاری از بدست آمدن تلورانس های مورد نیاز جلوگیری می کند.

  • ابزارها:

شما می توانید از ابزار مشابه فولاد استفاده کنید ولی باید تر و تمیز باشند و برای مواد الیاف دار پیشنهاد می شود از قلم های کاربید استفاده شود.

  • خنک سازی:

استفاده فراوان از مواد خنک کننده در تمام طول مراحل ماشین کاری بسیار پر اهمیت است، یک افزایش دمایی به سبب اصطکاک موجب خرابی قسمت هایی از پلاستیک و یا ایجاد استرس های داخلی مخفی می شود که بسیار برای کاربرد آنها خطرناک می باشد.

  • گرمادهی:

در هنگام ماشین کاری قطعات پلاستیک نباید خیلی سرد باشند وقتی ماشین کاری می شوند، پیشنهاد می شود پیش از ماشین کاری برای کاهش زمان های عملیاتی یک دمایی جزئی در حد ۵۰ درجه به قطعه بدهید.

 

  • سرعت:

یک سرعت پایین حرکتی همراه با ابزار تیز سبب می شود تا قطعات ماشین کاری شده خالی از فشار باشند. سرعت های خیلی زیاد سبب ایجاد حرارت زیاد و فشارهای مخفی و آشکار می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی برای این وبسایت محفوظ می باشد.